درست از زمانی که سرویس های اجتماعی شروع به تقویت محتواهای عــکسی نظیر تصــویر و ویدیو کرده اند برخی از تغییرات خود را از سرویس های قدیمی تری مثل اسنپچت به ارث برده اند. بدین صورت بسیاری از کاربران با ذکر این موضوع سعی در دست کم گرفـــــتن تلاش توسعه دهندگان کرده اند. اما در آخرین بروز رسانی واتس اپ که حدود دو الی سه هفته پیش رخ داد، به طور جالب انگیزی متوجه شدیم که در این برنامه حالا شما می توانید تغییراتی روی تصــویر و فیلم ها ایجاد کنید. از طرفی شما می توانید از طریق واتس اپ، فیلم های خود را به گیف تبدیل کنید و حالا در این بروز رسانی قادر خواهید بود که به سادگی روی این محتویات افکت های جذابی قرار دهید و بعد آن ها را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید. البته یکی از قابلیت هایی که اخیرا به واتس اپ اضافه شد، امکان ایجاد اســتوری در واتس اپ بوده اســت که با این اوصاف ایجاد افکت ها واقعا برای این بخش از واتس اپ ضروری بوده اســت. البته شما می توانید بعد از افکت گذاری بر روی محتویات اســتوری های واتس اپ آن ها را دانلود کنید بدین منظور بیاموزید که چگونه اســتوری های Whatsapp را دانلود کنیم؟

1x1.trans آموزش افزودن افکت و فیلتر به تصــویر، فیلم و Gif در Whatsapp

حالا اگر می خواهید افکت گذاری روی فیلم و تصــویر های واتس اپ را تجربه کنید اولین کاری که باید کنید این اســت که نرم افزار واتس اپ را بروز رسانی کنید. از طریق مارکت های وطنی خودمان واتس اپ را جستجو کرده و دکمه بروز رسانی را بزنید و نصب را انجام دهید.

اگر از طریق ورژن به دنبال آخرین نسخه از واتس اپ در اندروید و ios هستید هم باید بدانید که آخرین ورژن از واتس اپ در ios که از این قابلیت ها بهره مند اســت ۲٫۱۷٫۳۰٫ بوده و در اندروید هم ۲٫۱۷٫۲۱۵ بوده اســت.

بدین منظور اپلیکیشن را بروز رسانی کنید و نرم افزار را باز کنید و به سراغ مکالمه چتی بروید که می خواهید از طریق آن تصــویر، فیلم و یا گیف را افکت گذاری کرده و برای فرد مقابل خود ارســال کنید.

فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه + را بزنید تا فیلتر ها را بتوانید اضافه کنید. با سوایپ کردن اسلاید به بالا نیز می توانید فیلترها را مشاهده کنید:

1x1.trans آموزش افزودن افکت و فیلتر به تصــویر، فیلم و Gif در Whatsapp

اگر می خواهید از طریق دوربین خود فایلی به اشتراک بگذارید کافی اســت روی گزینه دوم یعنی Photo & Video Library ضربه بزنید و بعد عــکس و فیلم مورد نظر خود را شر کنید.  در واقع با این کار می توانید فیلم و تصــویر هایی که در بخش camera roll قرار دارد را در اختیار واتس اپ قرار دهید.

به این مرحله که رسیدید می توانید فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید. دقت کنید که می توانید فیلم های خود را در حداکثر ۶ ثانیه به فایل گیف تبدیل کنید و آن را افکت گذاری کرده و برای دوستان خود ارســال کنید. از طریق منو های موجود می توانید حتی به دنبال فایل گیف نیز باشید. اگر همراه همیشگی توما بوده باشید قطعا می دانید که پیش از این به شما یاد داده ایم که چگونه در WhatsApp فایل GIF جستجو و ارســال کنیم؟

وقتی که فایل مورد نظر خود را انتخاب کردید به بخش ویرایشی وارد شوید و با یک بار سوایپ کردن به بالا ( تصــویر سمت راســت در بالا ) فیلتر ها را فعال کنید و یکی یکی آن ها را تست کنید. البته شمار فیلتر ها آنقدر زیاد نیست که هیجان اینستاگرام داشته باشد اما برای شروع کار تغییر خوبی اســت.

1x1.trans آموزش افزودن افکت و فیلتر به تصــویر، فیلم و Gif در Whatsapp

 

فیلتر مورد نظر خود را روی تصــویر اعمال کنید تا واتس اپ آن را روی عــکس و یا فیلم و یا گیف، تنظیم کند. بعد از این که از تنظیم درست تصــویر ها اطمینان پیدا کردید دکمه آبی رنگ را فشار دهید تا فایل افکت گذاری شده تان برای دوستتان ارســال شود.

دقت کنید که شما می توانید گروهی از عــکــس هـا را با هم افکت گذاری کرده و به صورت یک مجموعه ان را برای دوست خود ارســال کنید. این کار کمک می کند که فرد مورد نظر نیازی به اسکرول کردن نداشته باشد و به راحتی بتواند تصــویر ها را با کمترین نیاز به اسکرول یکی بعد از دیگری مشاهده کند.

دقت کنید که این افکت و تغییرات هم اکنون هم برای کاربران ای او اس و هم برای یوزر های اندرویدی در دسترس اســت و کافی اســت که اپلیکیشن واتس اپ را بروز رسانی کنید. به محض ایجاد بروز رسانی خود واتس اپ نوتیفی لازم را برای تان ارســال می کند اما اگر از این جرگه باز مانده اید به مارکت سر بزنید تا آخرین نسخه واتس اپ را دانلود کنید.

شما می توانید عــکــس هـا خود را از طریق اینستاگرام هم افکت گذاری کنید به طور وسیع تری بتوانید روی تصــویر کار کنید و در نهایت، فایل آماده شده را ذخیره کنید و روی واتس اپ شر کنید یا اینکه یک اســتوری ایجاد کنید. خوشبختانه این ترفند نیازی به جلبریک کردن گوشی آیفون و یا روت کردن گوشی های اندرویدی ندارد.

در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با توما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید تا به دست علاقمندان به واتس اپ برسد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آموزش افزودن افکت و فیلتر به تصــویر، فیلم و Gif در Whatsapp اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.