سفارش قطعات داخلی برای گوشی آیفون ۸ اپل باعث کمبود تراشه‌ی DRAM و NAND و ایجاد دردسرات جدی برای شرکت‌های دیگر شده اســت.

مقاله‌های مرتبط:

بر اساس گزارش رویترز، برخی از شرکت‌های تولید‌کننده‌ی گوشی‌ هوشمند به دلیل کمبود این نوع حافظه‌ها، حتی با وجود نبود نیاز، مجبور به ثبت سفارش جدید شده‌اند. برخی دیگر هم هزینه‌ی بیشتری پرداخت می‌کنند تا بتوانند تعداد کافی از آن‌ها را تهیه کنند. در بدترین شرایط، برخی از شرکت‌ها مثل هواوی، به دلیل نبود تراشه‌های رده‌بالا، قطعات ضعیف‌تری برای محصولات رده‌بالای خود انتخاب کرده‌اند.

39d1e025 0da2 4568 9d7f adfe56882ab8 آیفون 8 موجب کمبود تراشه‌ حافظه شده اســت

رویترز می‌گوید حتی شرکت بزرگی مثل ال‌جی با این دردسر مواجه شده اســت:

به دلیل کمبود قطعات در بازار، ما بیشتر از حد نیازمان سفارش دادیم تا دردسری در عرضه‌ی کامپیوترهای شخصی و گوشی‌های هوشمندمان ایجاد نشود.

برخی شرکت‌های کوچک‌تر هم ناچار شده‌اند که از رم و حافظه‌ی داخلی کمتری برای دستگاه‌هایشان اســتفاده کنند:

تحقیقات نشان می‌دهند که تولیدکنندگان دستگاه‌های هوشمند مجبور شده‌اند حافظه‌ی داخلی و رم دستگاه‌های خود را کاهش دهند. این مورد سبب می‌شود که دستگاه‌هایشان در اجرای چند دستور به‌صورت هم‌زمان یا ذخیره‌سازی اطلاعات، به دردسر برخورد کنند.

شرکت هواوی اعلام کرده اســت که در حال حاضر از تراشه‌های رده‌پایین‌تری در گوشی P10 اســتفاده می‌کند. کمبود این تراشه‌ها باعث کاهش تولید کنسول بازی نینتندو سوییچ هم شده اســت.

یکی از شرکت‌های تولیدکننده‌ی تراشه‌ی موبایل اعلام کرده که تقاضای زیاد شرکت اپل، یکی از دلایل اصلی این کمبود در جهان اســت:

آیفون یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان تراشه‌های NAND در جهان اســت. این گوشی فطریقه خیلی زیادی در جهان دارد.

8d0682c0 5b37 4adb 889d d591d35b125e آیفون 8 موجب کمبود تراشه‌ حافظه شده اســت

۱۸ نسبت از کل تراشه‌های NAND توسط شرکت اپل خریداری می‌شود

مورد بعدی، حسگر دوربین اســت که تقاضای زیادی دارد. تولیدکننده‌ی اصلی این حسگرها در جهان، شرکت سونی به شمار می‌رود و اعلام کرده شرکت اپل و دو شرکت دیگر را در اولویت کاری خودش قرار داده اســت. در حال حاضر، ۱۸ نسبت از کل تراشه‌های NAND توسط اپل خریداری می‌شود و اگر آیفون ۸ با اســتقبال کاربران مواجه شود، این نسبت باز هم افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، انتظار می‌رود تا پایان ســال جاری میلادی، ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون ۸ به فطریقه برسد. نظر شما در این مورد چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیفون ۸ موجب کمبود تراشه‌ حافظه شده اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.