اچ‌پی در حرکتی جالب‌توجه و قابل تحسین از بطری‌هایی که در زباله‌ها به وفور یافت می‌شود، برای تولید کارتریج پرینترهای جوهرافشان اســتفاده می‌کند. این کار نه تنها به محیط زیست و دوام بیشتر جوهر کارتریج‌ها کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود بچه‌های کار به مدرسه رفـــــته و به تحصیل علم و دانش بپردازند.

به نقل توما، به نقل از شبکه مگ، اچ‌پی در حرکتی جالب‌توجه و قابل تحسین از بطری‌هایی که در زباله‌ها به وفور یافت می‌شود، برای تولید کارتریج پرینترهای جوهرافشان اســتفاده می‌کند. این کار نه تنها به محیط زیست و دوام بیشتر جوهر کارتریج‌ها کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود بچه‌های کار به مدرسه رفـــــته و به تحصیل علم و دانش بپردازند.
 
بیشتر اخباری که درباره کارتریج پرینترهای جوهرافشان می‌خوانیم و می‌شنویم به نکات منفی آن اشاره می‌کند. وقتی بحث مقدار و حجم به میان می‌آید جوهر یکی از گران‌ترین مایعات اســت. پرینترهای جوهر افشان برای این‌که هد را ســالم نگه دارند مقدار زیاد و نامشخصی از جوهر را هدر می‌دهند. علاوه بر این، خیلی قبل‌تر از این‌که جوهر تمام شود، پرینترها از کار می‌افتند.

inkPrinter 1498122597 اچ‌پی از بطری‌های مصرف شده کارتریج جوهرافشان تولید می‌کند توما:
پرینتر های جوهر افشان 

 

اما مهندسان و متخصصان شرکت اچ‌پی در هفته‌ای که گذشت حامل یک خبر خوب بودند. این خبر مربوط به کارتریج‌هایی اســت که در پرینترهای جوهرافشان اســتفاده می‌شوند. آن‌ها موفق شدند کارتریج‌های دوست‌دار محیط زیست بسازند. برای رسیدن به این هدف، اچ‌پی با شرکت Thread در شهر پیتسبورگ همکاری می‌کند. زمینه فعالیت این شرکت ساخت محصولات جدید از بطری‌های خالی اســت که در زباله‌ها وجود دارند.
 
کاهش تأثیر محیط بر روی پرینترهای جوهرافشان، تنها یکی از محاسن کارتریج‌های جدید اچ‌پی اســت. علاوه بر این، تولید این جوهرهای جدید باعث برآورده شدن اهداف جدید این شرکت در خصوص مسئولیت‌پذیری‌های اجتماعی می‌شود. این خبر در رویداد Power Of Print که چندی پیش برگزار شد معرفی گردید.
 
تبدیل زباله‌های یک نفر به کالایی ارزشمند برای شخصی دیگر، تنها بعد کوچکی از فعالیت‌هایی اســت که Thread انجام می‌دهد. علاوه بر این‌که این شرکت با احیای ده‌ها تن بطری‌های مصرف شده، باعث کاهش اثر مخرب آن‌ها بر محیط زیست می‌شود، بلکه باعث بهبود شرایط  زندگی افرادی می‌شود که در این چرخه فعالیت می‌کنند.
 
اچ‌پی با Thread و دیگر شرکا برای کمک به هاییتی تلاش می‌کند. هدف از تشکیل این ائتلاف کاهش قابل توجه تعداد بچه‌های کار اســت. به‌ویژه آن‌هایی که در مناطق خطرناک مشغول به کار هستند. اچ‌پی و دوستانش با این کار باعث می‌شوند تا بچه‌های کار به مدرسه رفـــــته و علم و دانش بیاموزند. بزرگ‌ســالانی که جایگزین نیروهای خردســال می‌شوند در دوره‌های آموزشی شرکت داده می‌شوند. علاوه بر این، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی به همراه ایمنی از موارد دیگری اســت که به آن‌ها تعلیم داده می‌شود.
اما این ائتلاف یک فایده حیاتی دیگر هم دارد آن هم کمک به کارآفرینان محلی با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ هزار دلاری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مردم هاییتی اســت.

 

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اچ‌پی از بطری‌های مصرف شده کارتریج جوهرافشان تولید می‌کند توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.