با عجیب ترین طریقه درمان دیابت آشنا شوید

 

دیابت یکی از بیمارهای ههه گیر اســت که کنترل آن بسیار حیاتی اســت محققان دریافتند عصاره ماده ای موسوم به «سولفورافان» به بیماران چاق مبتلا به دیابت نوع۲ کمک می کند تا میزان قندخون بالا خود را کنترل نمایند.

 

به نقل توما با این حال محققان اذعان می کنند که از آنجائیکه این مطالعه کوتاه مدت و کوچک بوده یعنی شامل ۹۷ فرد مبتلا به دیابت و به مدت ۱۲ هفته، هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه اســت. همچنین این عصاره در کنار داروی مخصوص دیابت «متفورمین»، و نه به جای آن، اســتفاده شده اســت.

 

دکتر آندرس روزنگرن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوتنبرگ، در این باره می گوید: «در این مرحله ما به هیچ کس توصیه نمی کنیم که عصاره سولفورافان موجود در بازار می تواند دیابت نوع۲ را درمان کند.»سولفورافان یک ماده شیمیایی موجود در سبزیجاتی نظیر گل کلم، کلم بروکسل و بروکلی اســت و جوانه کلم بروکلی سرشار از این ماده اســت.

 

طبق اعلام تیم تحقیق، تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده اند که ممکن اســت سولفورافان به کاهش التهاب در بدن کمک کند و احتمالا با سرطان و بیماری کبدچرب مقابله می کند.در ابتدا تیم تحقیق با آزمایش این ماده بر روی موش های آزمایشگاهی دریافت سولفورافان تاحدودی موجب توقف تولید گلوکز (نوعی قند) در سلول های کبد شد.

 

در مرحله بعد، محققان سولفورافان را بر روی انسان ها آزمایش کردند. به نیمی از ۹۷ شرکت کننده روزی یکبار پودر سولفورافان به مدت ۱۲ هفته در کنار درمان دارویی روزانه شان داده شد. گروه دیگر پودر دارونما دریافت می کرد.در پایان در بین گروه دریافت کننده ماده سولفورافان، افرادی که چاق بودند و کنترل ضعیفی بر قندخون شان داشتند، بهترین تاثیر را از این ماده گرفـــــته بودند.طبق نتایج این تحقیق، محققان خوردن روزانه تقریبا یک بشقاب کلم بروکلی را به افراد مبتلا به دیابت توصیه می کنند.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 با عجیب ترین طریقه درمان دیابت آشنا شوید

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته با عجیب ترین طریقه درمان دیابت آشنا شوید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.