برنامه‌ی پشتیبانی از نسل قبل برای ایکس‌باکس اورجینال در سال جاری اجرایی می‌شود

یکی از اخبار خوشحال‌کننده و هیجان‌انگیز E3 2017، یقیناً اجرای عناوین ایکس‌باکس اورجینال برروی ایکس‌باکس وان از طریق برنامه‌ی پشتیبانی از نسل قبل مایکروسافت بود که قرار بود در سال جاری یعنی ۲۰۱۷ به اجرا برسد و خوشبختانه طبق گفته‌ی فیل اسپنسر، این اتفاق نزدیک است…

مدیر ایکس‌باکس یعنی فیل اسپنسر اخیراً در گفت و گو با گیم‌اسپات طی رویداد Brazil Game Show، راجع به این موضوع توضیحاتی را ارائه داده و گفته است:

نزدیکیم، خیلی نزدیک. من به داشبورد خودم می‌روم و تمام بازی‌هایی را می‌بینم که منتظر تائیدیه هستند. بازی‌هایی که در راه ایکس‌باکس اورجینال هستند را می‌شناسم اما آن‌ها را معرفی نکرده‌ایم. این کار را باید با کمک همکاران و شرکایمان انجام دهیم ولی هنوز مشغول هستیم و کار داریم. احساس بسیار خوبی دارم. این بازی‌ها عالی به نظر می‌رسند.

تاکنون تنها یکی از عناوین ایکس‌باکس اورجینال یعنی Crimson Skies برای برنامه‌ی پشتیبانی از نسل قبل ایکس‌باکس وان معرفی شده است، اما این کنسول نسل ششمی از آثار محبوب زیاد دیگری نظیر Project Gotham Racing ،Fable ،Halo: Combat Evolved ،Ninja Gaiden Black ،The Elder Scrolls 3: Morrowind و Knights of the Old Republic بهره می‌برد که بسیاری مشتاقشان هستند. باید منتظر رونمایی از عناوین بیشتری باشیم و امیدواریم که تعداد بازی‌های پشتیبانی شده‌ی این کنسول به فراوانی و تنوع بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ باشد.