1290838 944 تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در ایـــران

خبرگزاری ایرنا: معاون اداری مالی ستاد دیه کشور گفت: ۱۵ هزار زندانی جرایم غیر عمد در زندان های کشور به سر می برند و منتظر کمک خیران برای آزادی هستند.

 

 علی مهربان شامگاه پنجشنبه در آیین جشن گلریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان اراک در ســالن کوه هنر این شهرستان، افزود: ۱۳ هزار زندانی در کشور به دلیل دردسرات مالی در زندان ها هستند.

وی بیان کرد: از ۲ هزار و ۴۰۰ مشمول دیه کشور، ۲۰۶ نفر بیش از پنج ســال اســت که در زندان هستند، ۱۸۱ نفر بین سه تا پنج ســال و ۵۴۸ نفر یک تا سه ســال سابقه محکومیت در زندان دارند.

معاون اداری مالی ستاد دیه کشور ادامه داد: ۱۴ نسبت زندانیان غیرعمد و دیه کشور زیر ۲۰۰ میلیون ریال، هشت نسبت ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال و ۶۵ نسبت یک تا ۲ میلیارد ریال بدهی دارند.

مهربان عنوان کرد: ستاد دیه کشور به دست شهید لاجوردی ایجاد شده و تاکنون ۳۰۰ جشن گلریزان در سراسر کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار شده اســت.

وی گفت: در این مدت ۱۰۵ هزار زندانی جرایم غیرعمد در کشور آزاد شده اســت.

معاون اداری مالی ستاد دیه کشور اضافه کرد: پارســال ۹ هزار و ۴۳۱ زندانی جرایم غیر عمد در کشور با بدهی هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در کشور آزاد شدند.

مهربان تصریح کرد: گام برداشتن در کار خیر نصیب هر فردی نمی شود و افرادی که در این مسیر وارد می شوند قدر خود را باید بدانند.

اســتاندار اســتان مرکزی هم در این نشست گفت: در فرهنگ اسلام تاکید زیادی بر دستگیری از درماندگان و نیاز مندان شده اســت.

محمود زمانی قمی افزود: افرادی که در راســتای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد گام بر می دارند به خانه دل های شکسته وارد شده اند و اجر و پاداش این افراد را تنها خداوند می داند.

وی بیان کرد: خیران تاکنون در این راســتا به پیروی از مولای متقیان حضرت علی (ع) اقدام های ارزنده ای انجام داده اند که امید اســت این حرکت و اقدام ها روز به روز افزایش بیشتری یابد.
رئیس کل دادگستری اســتان مرکزی نیز در این نشست گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون چهار جشن گلریزان در این اســتان برگزار شده که خیران در این جشن ها گام های بلندی را برداشته اند.

حجت الاسلام قاسم عبدالهی افزود: در دین مبین اسلام به بحث انفاق و کمک به نیازمندان سفارش بسیار شده اســت.

وی بیان کرد: ۱۹۴ زندانی جرایم غیرعمد این اســتان با بدهی حدود ۱۷۰ میلیارد ریال منتظر کمک های خیران هستند.

رئیس کل دادگستری اســتان مرکزی ادامه داد: هر فردی در حد توان خود در راســتای آزادی این افراد تلاش کند.

حجت الاسلام عبدالهی اضافه کرد: در سه ماه اخیر ۶۰ زندانی در این اســتان آزاد شده ، ۴۳ پرونده در ستاد دیه در دست بررسی اســت، ۲۰ نفر از طریق برنامه قبول باشه آزاد شده اند و ۱۸ نفر دیگر نیز در دستور کار اســت که امید می رود این افراد تا روزهای باقی از ماه مبارک رمضان آزاد شوند.

از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون چهار جشن گلریزان در شهرستان های ساوه، محلات، خمین و اراک برگزار شده که در این آیین ها خیران ۱۳ میلیارد ریال بابت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

از مجموع کمک های خیران در این اســتان، ۱۱ میلیارد ریال مربوط به جشن گلریزان در شهرستان اراک اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در ایـــران اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.