تماشا کنید: عنوان Nex Machina برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر شد

استودیوی فنلاندی Housemarque که بسیاری از شما آن را با عناوین Resogun ،Alienaition ،Super Stardust و… می‌شناسید، عنوان جدید خود با نام Nex Machina را برای پلتفرم های پلی‌استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر کرد.

عنوان Nex Machina در ابتدا در PSX 2016 برای پلی‌استیشن ۴ معرفی شد اما در ماه مارچ سال جاری میلادی بود که استودیوی سازنده اعلام کرد بازی برای پلتفرم رایانه های شخصی نیز عرضه خواهد شد. این اولین عنوان Housemarque برای پلتفرم رایانه های شخصی، پس از Supreme Snowboarding سال ۱۹۹۹ است و همچنین Nex Machina را می‌توان به عنوان اولین بازی انتشار یافته به دست خود سازندگان نیز به حساب آورد.

Nex Machina با همکاری طراح شناخته شده، Eugene Jarvis است که به عنوان مشاور در ساخت و خلق بازی فعالیت کرده است. Jarvis به دلیل نقش خود در طراحی عناوین آرکید کلاسیک و سبک shoot ’em up شناخته می‌شود. او طراح بازی های کلاسیکی مانند Defender (ساخته شده در سال ۱۹۸۱)، Robotron: 2084‌ (ساخته شده در سال ۱۹۸۲) و Smash TV (ساخته شده در سال ۱۹۹۰) بوده و اگر دقت کنید تمام بازی های استودیوی Housemarque در طول این سال ها، الهام گرفته از کارهای Jarvis بوده است.

همان طور که می‌دانید، استودیوی Housemarque به خاطر ساخت عناوین با کیفیت آرکید و اکشن های «دو استیک» طرفدار دارد. Nex Machina نیز دقیقا به همین صورت برروی اکشن خالص تمرکز می‌کند و بسیار سریع است.

شما می‌توانید در زیر، خلاصه ای در مورد بازی را مطالعه کنید:

در دنیای Nex Machina، انسان ها به شدت به فناوری وابسته شده اند و حتی نمی‌توانند چشمانشان را برای چند لحظه از دستگاه های همراه بردارند. دور و اطراف آن ها، ماشین ها حواس پیدا کرده اند و از سطح هوش انسان نیز عبور می‌کنند. هم‌اکنون هیچ دلیلی برای خدمت کار بودن این ماشین ها نیست و روبات ها به صورت هشومندانه زندگی خود را دارند. آن ها برای ثابت کردن این قضیه و تثبیت آن، سعی دارند تا نسل بشر را ریشه کن کنند.

Housemarque، خالق عناوین Resogun ،Alienaition ،Super Stardust و Eugene Jarvis شما را دعوت می‌کنند تا به عصر بازی های آرکید بازگردید و Nex Machina را بازی کنید؛ یک شوتر دو استیک در همان عصر. روبات های شیطانی را نابود کنید، انسان ها را نجات دهید و با کسب امتیاز های بالا، رکورد دوستانتان را بشکنید. آیا توان رسیدن به صدر را دارید؟

این نکته قابل ذکر است که بازی ۱۰۰ مرحله در ۵ دنیای متفاوت دارد و همچنین به صورت چند نفره همکاری (Co-op) نیز قابل بازی است. عنوان Nex Machina هم‌اکنون با قیمت ۱۹٫۹۹ دلار برای پلتفرم های پلی‌استیشن ۴ و رایانه های شخصی در دسترس است. اگر کاربر شبکه استیم هستید و بازی را تا ۵ جولای خریداری نمایید، ۲۰ درصد تخفیف دریافت خواهید کرد و قیمت بازی به ۱۵٫۹۹ دلار کاهش می‌یابد.

شما می‌توانید در زیر، تریلر منتشر شده از بازی Nex Machina به مناسبت عرضه آن را تماشا و دانلود نمایید:

دانلود ویدیو با رزولوشن ۱۰۸۰p

دانلود ویدیو با رزولوشن ۷۲۰p

دانلود ویدیو با رزولوشن ۴۸۰p