712299 999 خیر 82 ســاله مدرسه ساز حیاتیان ماه عسل شد

در برنامه امشب ماه عسل یک خیر ۸۲ ســاله مدرسه ساز که تاکنون ۲۳۶ مدرسه در سراسر ایـــران ساخته حضور پیدا کرد.

 به نقل میزان، در برنامه امشب ماه عسل فرد خیر مدرسه سازی به نام محمدتقی داورپناه که ۸۲ ســال سن دارد حضور پیدا کرد.

این فرد متولد خمینی شهر اصفهان اســت و پدرش سنگ تراش بوده اســت. داور پناه ۱۰ ســال سن داشت که مادرش فوت می‌کند و همراه با پدر و ۴ برادر و یک خواهرش به زندگی ادامه می‌دهد.

وی از همان دوران کودکی گوسفندها را به چرا می‌برده و در صحرا آن‌ها را می‌گردانده و هیچ گاه به مدرسه نرفـــــته اســت و با این وجود ۲۳۶ مدرسه در سراسر ایـــران ساخته اســت.

این خیر مدرسه ساز در ادامه ماه عسل همچنین از سختی‌های مختلفی که در زندگی خود تحمل کرده گفت و این که الآن صاحب ثروت بسیار زیادی اســت که در این مسیر همراهی همسر و فرزندانش با او مثال زدنی بوده اســت.

این خیر همچنین به این موضوع اشاره کرده اســت که در طول زندگی خود تلاش کرده هیچ گاه دروغ نگوید و در کار خود نیز درستکار بوده اســت و هیچ گاه حق کسی را ضایع نکرده اســت.

محمدتقی داورپناه از همسر خود نیز خیلی تعریف کرد و این که قناعت‌های او در زندگی اشان به روند پیشبرد هر چه بهتر مسیر زندگی آن‌ها کمک کرده اســت.

در بخشی از ماه عسل امشب علیخانی از حیاتیان برنامه پرسید که علم بهتر اســت یا ثروت؟ داورپناه در پاسخ به این پرسش گفت اگر کسی نتواند از ثروت در جای خود اســتفاده کند به نابودی دچار می‌شد اما علم می‌تواند باعث پیشرفـــــت انسان شود و اصلاً با ثروت قابل مقایسه نیست.

شعار این خیر مدرسه ساز ایـــران را مدرسه کنیم” اســت و در ادامه برنامه دو فرد دیگر نیز به‌عنوان حیاتیان به این جمع اضافه شدند که با این موضوع مرتبط هستند و این دو نفر ســال ۴۳ در یکی از مدرسه‌هایی که این خیر ساخته درس خواندند و یکی از آن‌ها هم اکنون به سمت شهردار بودن رسیده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته خیر ۸۲ ســاله مدرسه ساز حیاتیان ماه عسل شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.