رئیس کل دادگستری فارس از صدور حکم عوامل دستگیر شده داعش در تاسوعای ســال گذشته خبر داد.

137956 706 صدور حکم عوامل دستگیر شده داعش در فارس

 

رئیس کل دادگستری فارس در خصوص این حکم، گفت: این افراد به جرم اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه های تکفیری محاکمه شدند. 

به نقل مهر، علی القاصی مهر ظهر چهارشنبه در نشست خبری هفته قوه قضاییه ، در خصوص وضعیت افراد دستگیر شده داعش در فارس، گفت: عواملی که در تاسوعای ســال گذشته دستگیر شده بودند حکم آنها پس از بررسی و تحقیقات کامل صادر شد.
 
وی ادامه داد: ۲ نفر از عوامل اصلی این گروه به ۱۵ ســال حبس و ۴ نفر دیگر هرکدام به ۱۰ ســال حبس محکوم شدند.
 
رئیس کل دادگستری فارس در خصوص این حکم، گفت: این افراد به جرم اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه های تکفیری محاکمه شدند.
 
القاصی مهر تاکید کرد: به دلیل اینکه این افراد قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند محارب به حساب نمی آیند بنابر این حکم ۱۵ ســال حبس برای آنها صادر شد.
 
وی در خصوص گروه دوم نیز گفت: گروه دوم دستگیر شدگان پس از عملیات تروریستی تهران در فارس دستگیر شدند که این افراد مشکوک به عضویت در داعش هستند و تحقیقات در خصوص وابستگی آنها همچنان ادامه دارد.
 
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به دستگیری فردی که اقدام به نصب پرچم داعش کرده بود، گفت: این فرد دستگیر شده و طی تحقیقات انجام شده دلیل این حرکت عقده گشایی بوده اســت.
 
القاصی مهر افزود: جرم این فرد مشخص اســت اما عضویت در گروه داعش ندارد و تنها به دلیل اختلاف با فرد دیگری قصد داشته این کار را انجام شده توسط فرد دیگر نشان دهد.
 
رئیس کل دادگستری فارس در ادامه سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص دستگیری سارقین بانک نیز گفت: تنها یک نفر تاکنون دستگیر نشده که البته کارهای دقیق اطلاعاتی در حال انجام اســت.
 
القاصی مهر تصریح کرد: با تحقیقات انجام شده باند سرقت مسلحانه مربوط به ســال های قبل شناسایی و دستگیر شدند.
 
وی در خصوص وضعیت پرونده تخلفات انتخاباتی نیز گفت: در کل اســتان ۱۱۹ فقره تخلف و ۲۸۹ نفر متهم تحت تعقیب قرار گرفـــــتند که از این تعداد ۵۴ فقره در کیفری شماره ۲ اســتان و ۲۳ پرونده نیز در دادسرای اســتان بررسی شد.
 
رئیس کل دادگستری فارس افزود: ۲۳ نفر منع تعقیب خوردند که ۲ فقره با اعتراض دادستان مواجه شده و ۱۹ فقره نیز حکم صادر شده که ۱۱ فقره آن جریمه نقدی و ۵ نفرحکم حبس و ۳ نفر نیز برائت گرفـــــتند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته صدور حکم عوامل دستگیر شده داعش در فارس اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.