323710 880 صدور کیفرخواســت برای آمران حمله به علی مطهری

 وکیل علی مطهری از صدور کیفر خواســت برای آمران حمله به نائب رییس مجلس در شیراز خبر داد و گفت: پرونده این افراد به دادگاه نظامی اســتان فارس ارســال شد.

مصطفی ترک همدانی در گفت وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت پرونده حمله به علی مطهری در شیراز ,گفت: با قاطعیت دادستان نظامی اســتان فارس، آمران حمله به علی مطهری شناسایی ، تفهیم اتهام و پس از اخذ تامین از متهمین، توسط شعبه ۴ بازپرسی دادسرای نیروهای مسلح اســتان فارس کیفرخواســت صادر و پرونده به دادگاه نظامی ارســال شد.

وکیل علی مطهری ضمن تشکر از دادستان پرونده خاطر نشان کرد:در مدت پیگیری پرونده ، دفعاتی با دادستان نظامی اســتان فارس ملاقات داشتم  که ضمن دستوراتی مناسب و لزوم برخورد با قانون شکنان ، قاطعانه با خودسریهای موجود در دستگاه نظامی ایستاد.

در ســال ۸۴ در حین سفر مطهری به شیراز که به دعوت انجمن فرهنگ و سیاســت دانشجویان دانشگاه شیراز و به منظور سخنرانی در دانشگاه شیراز انجام شد، گروهی از موتورسواران ناشناس، پس از خروج وی از فرودگاه، به خودروی وی حمله کرده و آن را تخریب کردند و با محاصره چند ساعتهٔ کلانتری که وی پس از حمله در آن حضور داشت موجب لغو برنامهٔ سخنرانی وی شدند. در پی این حمله، رحمانی فضلی، وزیر کشور، با احضار اســتاندار فارس به وزارت کشور، خواهان برخورد با عاملان این حمله شد.

حمله کنندگان به مطهری چندی بعد محاکمه شدند و مطهری گفت که متهمین اعتراف کرده‌اند که برای این حمله از یکی از نهادهای خاص دستور سازمانی گرفـــــته بودند.

 

حمله کنندگان به علی مطهری از او درخواســت گذشت کردند و علی مطهری، بخشش حمله کنندگان را مشروط به برخورد با دستوردهندگان کرد و خطاب به حمله کنندگان به خود گفت که من کینه افرادی مثل شما را به دل نمی‌گیرم و اگر دادگاه پرونده دستوردهندگان این حادثه را به جریان بیندازد آنگاه احتمال گذشت من از شما قوت می‌گیرد.

 

در اواخر ســال ۱۳۹۴، وکیل مطهری اعلان کرد که پرونده حمله به مطهری در دادسرای نظامی شیراز پیگیری می‌شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته صدور کیفرخواســت برای آمران حمله به علی مطهری اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.