رامبد جوان هم یک جمله اشتباه به کار برد اما شجاعت این را داشت که به خاطر اشتباه خود از صفر کشکولی معذرت خواهی کند.

توما؛ مصطفی داننده-  یک هفته داغ میان خبرنگاران و هنرمندان گذشت. ماجرا از جایی شروع شد که بهناز جعفری بازیگر سریال «زیر پای مادر» به یک خبرنگار گفت:« نقد و بررسی یعنی چه؟ جناب جناب خمار! انگار یه چیزی انداختی بالا! » خبرنگارها هم بعد از شنیدن این سخنان او به جعفری گفتند:« اگر همین بچه های رسانه نبودند، شما الان بهناز جعفری نبودید!»

بهناز جعفری هم در واکنش به این سخن گفت:« می خواهم نباشم صد ســال! حتما من به واسطه شماها شدم بهناز جعفری! شما روزنامه نگاران فقط بلدید اعتراض های بی اساس کنید.»

این درگیری لفظی واکنش‌های بسیاری به همراه داشت. خبرنگارها در حمایت از همکاران خود وارد صحنه شدند و برخی بازیگران نیز از بهناز جعفری حمایت کردند. یکی از حیاتی‌ترین افرادی که وارد این ماجرا شد. رامبد جوان مجری برنامه خندوانه بود.

بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون خطاب به خبرنگارها گفت:« همان قدر که تعداد قابل توجهی از بازیگران ما بی سوادند، تعداد قابل توجهی از خبرنگارهای ما هم بی سوادند… این معنی اش دفاع از خانوم جعفری نیست… این لحن را نمی فهمم که با زبان روزه آن جا نشسته بودند… یک لحن آه و ناله ای ناخوشایندی در مطلب هست… دارم می خوانم که به ایشان گفته اند اگر بچه های رسانه نبودند شما الان بهناز جعفری نبودید… آره ممکن بود یهو مثلا صفر کشکولی از آب درآید خانوم جعفری.»

بسیاری این سخنان را توهین به صفر کشکولی دانستند تا یک دفاع تمام قد از بهناز جعفری. صفر کشکولی از ورزشکاران و بازیگران قدیمی سینما بود.

بعد از کش و قوس‌های فراوان دیروز خبری آمد که صفر کشکولی حیاتیان برنامه خندوانه اســت. این بازیگر قدیمی در برنامه حضور پیدا کرد و رامبد جوان تمام قد به خاطر صحبت‌هایش از او معذرت خواهی کرد. جوان خطاب به این بازیگر قدیمی گفت:« چند روز پیش من در یک جمع خصوصی حرف‌هایی را از روی عصبانیت زدم که نه رسمی بود و نه مصاحبه؛ حرف‌هایی که زدم اصلا زیبا و درست نبود، به همین دلیل در مقابل چشمان همه مردم از شما عذرخواهی می‌کنم. قصد هیچگونه توهینی را نداشتم و از شما می‌خواهم که سخنان من را از سر بی‌تجربگی و ناراحتی بدانید.»

712157 271 عذر خواهی رامبد جوان؛ کاری که بلد نیستیم

 دیدن این معذرت خواهی آنهم در قاب تلویزیون اقدامی قابل ستایش بود. رامبد جوان درسی عملی به همه داد. همه انسان‌ها ممکن اســت اشتباه کنند. آدمی که اشتباه نکند معصوم اســت و معصوم در نگاه ما تنها مختص به ۱۴ نفر اســت.

رامبد جوان هم یک جمله اشتباه به کار برد اما شجاعت این را داشت که به خاطر اشتباه خود از صفر کشکولی معذرت خواهی کند. کاری که بسیاری از ما بلد نیستیم. بسیاری از ما حاضر نیستیم به خاطر اشتباهاتمان که در کلام، قلم و یا رفـــــتارمان اتفاق افتاده اســت. معذرت خواهی کنیم.

رامبد جوان به مردم ایـــران نشان داد که معذرت خواهی آنقدرها هم سخت نیست. می‌شود جلوی چشم میلیون‌ها آدم از یک فرد معذرت خواهی کرد بدون اینکه غرور انسان شکسته شود. قرار نیست همه معذرت خواهی‌ها جلوی چشم دیگران انجام شود. معذرت خواهی می‌تواند در خلوت و یا توسط یک پیام باشد.

معذرت خواهی در ادبیات ایـــران واژه غریبی اســت. خیلی از ایـــرانی‌ها حاضر هستند هرکاری بکنند تا مجبور به معذرت خواهی نشوند.

در فرهنگ اسلامی و ایـــرانی عذرخواهی کردن “نشانه خردمندی” اســت و چه خوب اســت این فرهنگ در ایـــران رشد کند و ما شاهد باشیم که مسئولان و مردم ایـــران همچون دیگر نقاط جهان به خاطر اشتباهات، کم کاری و یا کوتاهی غذرخواهی می‌کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عذر خواهی رامبد جوان؛ کاری که بلد نیستیم اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.