137758 264 عــکــس هـا/ کشف گنجینه نازی‌ها در آرژانتین

پلیس در حومه بوینس آیرس مجموعه قابل توجهی از اشیاء و متعلقات اعضای حزب نازی آلمان را کشف کرده که گمان می‌رود شماری از این اشیا‌ء به آدولف هیتلر تعلق داشته اســت.  
 
به نقل یورونیوز، این کشف که در پی یورشی مرتبط با آثار هنری مسروقه در هشتم ژوئن صورت گرفـــــته، در نوع خود بزرگ‌ترین کشف در آرژانتین اســت. بسیاری از مقامات حزب نازی پس از سقوط حکومت رایش سوم در آلمان به بوینس آیرس گریختند و این شهر به سرپناهی برای آنان بدل شد.
 
در مجموعه کشف شده علاوه بر سلاح کمری، لباس، تزئینات نظامی، چاقوهایی که در تشریفات به کار گرفـــــته می‌شود، جعبه‌هایی که رویش نشان عقاب حک شده، مجسمه هیلتر و نمادهای حزب نازی نیز دیده می‌شود.
 
همچنین تعدادی پازل و هارمونیکا به عنوان اسباب بازی کودکان نیز که در راســتای تبلیغات نازی از آن اســتفاده می‌شده در این مجموعه اســت.
 
یکی از اشیایی که بسیار مورد توجه قرار گرفـــــته و گمانه تعلق بخشی از این مجموعه به هیتلر را موجه می‌سازد نگاتیو تصــویری اســت که در آن هیلتر ذره‌بینی را در دست گرفـــــته که این ذره‌بین در میان اشیاء کشف شده اســت. مورخان اصالت این ذره‌بین را تائید کرده‌اند. با این حال پلیس فدرال آرژاتین قصد دارد تا با یاری کارشناسان بین‌المللی تحقیقات بیش‌تری انجام دهد.

 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عــکــس هـا/ کشف گنجینه نازی‌ها در آرژانتین اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.