شرکت مایکروسافت در حال بررسی یک طراحی جدید برای بینگ اســت که شباهت زیادی به طراحی موتور جستجوی گوگل دارد.

مایکروسافت تست‌های زیادی روی موتور جستجوی خود یعنی بینگ انجام می‌دهد. بسیاری از تست‌های یادشده پس از گذشت چند ماه به‌طور کامل فراموش می‌شوند و برخی دیگر پس از یک ســال مجددا در دستور کار این شرکت قرار می‌گیرند. اخیرا اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال انجام تغییرات جدیدی در طراحی بینگ اســت.

2b97cd16 be94 418c 9113 3a13c57d947b مایکروسافت ظاهر بینگ را مشابه موتور جستجوی گوگل طراحی می‌کند

همانند بسیاری از تست‌های قدیمی‌تر مایکروسافت، این تغییر جدید فعلا یک بار، در یک مرورگر و در یک رایانه شخصی دیده شده اســت. نویسنده وب‌سایت MSPoweUser این تغییر را هنگام اســتفاده از مرورگر اج مایکروسافت مشاهده کرده اســت. این تست با کمی تفاوت در مرورگر کاربران دیگر نیز دیده شده اســت. به‌عنوان مثال نوار جستجو و لوگوی بینگ برای برخی از کاربران به شکل سایه‌دار به نمایش درآمده؛ ولی بالای صفحه‌ی وب‌سایت برای این افراد فاقد رنگ پس‌زمینه بوده اســت و برخی دیگر بخش بالای صفحه‌‌ی بینگ را با رنگ پس‌زمینه مشاهده کرده‌اند.

fdd3de52 10e3 43f0 ad4c 23c732b6b73f مایکروسافت ظاهر بینگ را مشابه موتور جستجوی گوگل طراحی می‌کند

به ترتیب از بالا به پایین، طراحی فعلی و طراحی جدید بینگ و طراحی گوگل 

در طرح جدید مایکروسافت، بخش بالای صفحه بازطراحی شده اســت و هنگام جستجو برای اطلاعات مختلف، این قسمت همچنان برای کاربر قابل مشاهده خواهد بود. باید اعتراف کرد که این طراحی جدید به طراحی گوگل شباهت زیادی دارد. در طرح جدید مایکروسافت بخش بالای صفحه‌ی موتور جستجوی بینگ با رنگ پس‌زمینه‌ی خاکستری از بخش نتایج جستجو متمایز شده اســت.

شاید شما هم فکر کنید که این طراحی جدید به طراحی فلوئنت دیزاین مایکروسافت مرتبط اســت و البته شاید این فرضیه واقعیت داشته باشد؛ چرا که مایکروسافت اکنون در تلاش اســت تا سبک‌ طراحی فلوئنت دیزاین را به وب بیاورد. البته با مقایسه‌ی بین گوگل و طراحی بینگ قدیمی، می‌توان پیش‌بینی کرد که طراحی جدید مد‌نظر مایکروسافت عمدا شبیه به طراحی گوگل در نظر گرفـــــته شده اســت.

در هر صورت اگر مایکروسافت بخواهد به‌جای اســتفاده از طراحی اختصاصی خود از سبکی شبیه به سبک طراحی رقیبش اســتفاده کند، کمی جای تأسف دارد. همه می‌دانیم که مایکروسافت هم‌اکنون برخی از بهترین طراحان دنیا را در اختیار دارد و بهتر اســت این کمپانی به‌جای تغییر دادن طراحی دیگران، سعی کند یک طراحی جدید و اختصاصی برای موتور جستجوی بینگ پیاده‌سازی کند.

نظر شما در این مورد چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مایکروسافت ظاهر بینگ را مشابه موتور جستجوی گوگل طراحی می‌کند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.