معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جزئیاتی از محل بیعت تروریست‌های داعشی ارائه داد.

140913 631 محل بیعت‌ داعشی ها در ماجرای حمله به مجلس
یکی از موضوعاتی که ما به شدت نیازمند آن هستیم فراهم شدن امکان اســتفاده پلیس از سامانه‌های مختلف اطلاعاتی همچون سامانه‌های بانکی، نقل و انتقالات، سامانه های اقامتی، حمل و نقل و… در کشور اســت.

به نقل تسنیم، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جزئیاتی از محل بیعت تروریست‌های داعشی ارائه داد.
 
حسین ذوالفقاری در حاشیه همایش روسای پلیس آگاهی ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به نیاز پلیس برای لینک شدن با سایر سامانه‌های اطلاعاتی موجود در کشور به منظور کشف جرائم  اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که ما به شدت نیازمند آن هستیم فراهم شدن امکان اســتفاده پلیس از سامانه‌های مختلف اطلاعاتی همچون سامانه‌های بانکی، نقل و انتقالات، سامانه های اقامتی، حمل و نقل و… در کشور اســت.
 
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اضافه کرد: بهره‌مندی از این سامانه‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در پیگیری مجرمان داشته باشند، به عنوان مثال اعضای گروه تروریستی که مدتی پیش در تهران دست به اقدامات تروریستی زدند، در منزلی با رئیس این گروه تروریستی بیعت کردند که آن محل یک منزل اســتیجاری بود.
 
وی ادامه داد: این افراد توانسته بودند باسوءاســتفاده از خلأهای موجود، با عنوان جعلی در حاشیه شهر کرمانشاه خانه‌ای را اجاره کنند و تمام تجهیزات خود را به آنجا منتقل کرده و در آن محل با رئیس این گروه تروریستی بیعت کنند.
 
ذوالفقاری با تاکید بر اینکه امروز در تمام دنیا امکان  اســتفاده از سامانه‌های هوشمند برای پیگیری مجرمان و افراد تحت تعقیب برای پلیس فراهم اســت، گفت: امروز شاهدیم که در کشورهای پیشرفـــــته با وارد کردن نام افراد تحت تعقیب در سیستم‌های هوشمند، این افراد رصد شده و ارائه تمام خدمات به آنها غیرممکن می‌شود.
 
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه با اشاره به کاهش وقوع سرقت و بسیاری از جرایم دیگر در ســال ۹۵ و همچنین افزایش آمار کشفیات از سوی پلیس خواســتار کمک‌های ویژه بیشتر برای انجام هرچه بهتر ماموریت به نیروی انتظامی شد و افزود: ما با توجه به این رویکرد پیگیر تقویت منابع مالی پلیس هستیم و از محل منابع مواد ۱۰ و ۱۲ به دنبال کمک به این سازمان هستیم.
 
وی گفت: همچنین در ســال جاری ۲ دستورالعمل ویژه در این حوزه در دستور کار قرار گرفـــــته که یکی از این دستورالعمل‌ها پیشگیری از وقوع سرقت اســت که به تصویب شورای امنیت کشور رسیده و خوشبختانه اقدامات قابل توجهی در خصوص پایش عــکسی انجام شده و دیگری فراهم کردن افزایش مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت اســت که مقام معظم رهبری نیز ســال گذشته در دیدار با فرماندهان ناجا بر آن تاکید داشتند.
 
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: به دنبال تاکیدات مقام معظم رهبری کار مشترکی بین وزارت کشور و نیروی انتظامی انجام گرفـــــت و دستورالعملی تدوین و ابلاغ شد که براساس آن همه اســتانداران و فرمانداران مکلف شدند گام به گام دستورالعمل مذکور را اجرایی کنند تا با بهره‌مندی از نتایج آن شاهد ارتقای ضریب امنیت کشور باشیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته محل بیعت‌ داعشی ها در ماجرای حمله به مجلس اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.