323700 727 هشدار بانک مرکزی به مردم

فرارو- بانک مرکزی دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ را به نیروی انتظامی ارســال کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد: «پیرو اطلاعیه اخیر بانک مرکزی مبنی بر فعالیت غیرمجاز شعب موسسه اعتباری خودخوانده حافظ در برخی مناطق کشور بدین وسیله مجدداً از هموطنان گرامی درخواســت می‌شود به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود به هیچ وجه نزد موسسه جعلی مذکور سپرده‌گذاری نکرده و از هر گونه ارتباط دیگری با این موسسه از قبیل در اختیارگذاردن مِلک برای ایجاد شعبه یا دریافت تسهیلات جداً خودداری کنند.»

«ضمناً از هموطنان عزیز خواهشمند اســت در صورت شناسایی شعب این موسسه در اقصی نقاط کشور، نسبت به معرفی آن‌ها از طریق مراجعه به سایت بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir بخش «اعلام اسامی مؤسسات بدون مجوز» اقدام کنند.»

«لازم به ذکر اســت موضوع جلوگیری از ادامه فعالیت شعب موسسه یاد شده، بر اساس دستور صادره از سوی مرجع قضایی به نیروی انتظامی منتصــویر شده اســت.»

هیچ بانکی دردسر اساسی ندارد
طی ماه‌های اخیر موجی از شایعه و اخبار مشکوک علیه سیستم بانکی به راه افتاده و در حال خالی کردن دل سپرده‌گذاران اســت اما به گفته نماینده بانک مرکزی در غرب کشور هیچ بانک و موسسه‌ای دردسر اساسی و بنیادی ندارد.

رضا حواس بیگی افزود: ادعاهایی که به تازگی در فضای مجازی علیه سیستم بانکی مطرح می شود، شایعه پراکنی اســت و صحت ندارد.

او تاکید کرد: عوامل این شایعه پراکنی‌ها در حال شناسایی هستند و برخورد قانونی لازم با آنها خواهد شد.

به گفته حواس بیگی شایعات فضای مجازی برای سیستم بانکی و سپرده‌گذاران ایجاد دردسر می‌کند زیرا عملکرد مطلوب سیستم بانکی نیازمند آرامش اســت.

او با بیان اینکه بانک‌ها و موسسات اســتان کرمانشاه هم دردسر خاصی ندارند، عنوان کرد: بانک مرکزی شرایط مالی موسسات و بانک‌ها را به صورت مستمر رصد می‌کند و اکنون دردسرات بنیادینی که برای سپرده‌ گذاران ایجاد خطر کند وجود ندارد.

نماینده بانک مرکزی در غرب کشور به سپرده ‌گذاران هم توصیه کرد که آرامش خود را حفظ کنند و تنها در بانک ها و موسسات مالی مجاز و مندرج در سایت بانک مرکزی سپرده گذاری کنند.

او افزود: اگر بانک یا موسسه ای هم ادعای پرداخت سود بالاتر از میزان مصوب را داشت، نشان‌دهنده وجود ایراد و اشکال در عملکرد آن اســت و مردم نباید به آن اعتماد کنند.

بیشتر شایعات مطرح شده در فضای مجازی در باره موسسه های اعتباری کاسپین و ثامن اســت که به گفته مسئولان بانک مرکزی این موسسات در حال ساماندهی و آغاز پرداخت سپرده ها هستند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته هشدار بانک مرکزی به مردم اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.