بنا به اعلام رسمی مدیر عامل ایـــران خودرو، قرار بود امروز پنجشنبه اول تیرماه، شاهد اولین سری ثبت نام پژو ۲۰۰۸ از طریق وب‌سایت ایکاپ باشیم، اما بخش مربوطه فعلا با پیغام خطا از متقاضیان پذیرایی می‌کند.

چند روز پیش هاشم یکه زارع، مدیر عامل ایـــران خودرو، زمان قطعی ثبت نام پژو ۲۰۰۸ را اعلام کرد و ما در توما به پوشش خبری آن پرداختیم. این مقام مسئول در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود:

در کنار خودروی پژو ۲۰۰۸، دو خودروی جدید تندرپلاس و دناپلاس نیز از طرف گروه ایـــران‌خودرو پیش‌فطریقه خواهند شد. در این دور، روند متفاوتی جهت پیش‌فطریقه توسط گروه ایـــران‌خودرو در نظر گرفـــــته شده اســت؛ بدین‌صورت که دارندگان کد ملی زوج روز پنج‌شنبه اول تیرماه و دارندگان کد ملی فرد روز شنبه سوم تیرماه قادر خواهند بود خودروی مد نظر خود را ثبت نام کنند.

3a05b96e b7ff 42bf 9d6b 1c6ecf22bb85 وب‌ سایت ثبت نام پژو 2008، با دردسر مواجه شد؛ بروزرسانی: دردسر برطرف شد و امکان ثبت‌نام در دسترس اســت

اما شرایط فعلی طور دیگری رقم خورده اســت و وب‌سایت ایکاپ، توانایی پاسخگویی به حجم زیاد متقاضیان را ندارد. این رویداد در هنگام ثبت نام ساندرو اســتپ‌وی هم اتفاق افتاد.

d492a61d 3f0c 4f3d ad3e 7939e1b0a6b6 وب‌ سایت ثبت نام پژو 2008، با دردسر مواجه شد؛ بروزرسانی: دردسر برطرف شد و امکان ثبت‌نام در دسترس اســت

از سویی دیگر، به نقل از خبرگزاری فارس، ثبت نام پژو ۲۰۰۸ با ابهاماتی از سوی ایکاپ روبه‌رو اســت. این خودرو که بنا به اظهار نظر رسمی مدیر عامل ایـــران خودرو، قرار بود با قیمتی در حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان فروخته شود؛ حالا با ۶۰ میلیون تومان ودیعه پیش‌فطریقه می‌‌شود که با توجه به قانون دریافت حداکثر ۵۰ نسبت از قیمت نهائی خودرو به هنگام ثبت نام، می‌توان نتیجه گرفـــــت که با آستانه‌ی قیمت ۱۲۰ میلیون تومان تحویل مشتریان شود.

ابهام در قیمت نهائی پژو ۲۰۰۸ با مصاحبه‌ی روز گذشته‌ی میرآخورلو، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده، در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صداوسیما، بیشتر می‌شود:

علت انتخاب ۶۰ میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت خودروی پژو ۲۰۰۸، مشخص نبودن قیمت نقدی این خودرو اســت. بر اساس آئین‌نامه پیش‌فطریقه خودرو، مبلغ دریافتی از متقاضیان به‌عنوان ودیعه هنگام پیش‌فطریقه حداکثر می‌تواند ۵۰ نسبت قیمت نقدی خودرو باشد؛ اما از آنجایی که قیمت نقدی پژو ۲۰۰۸ هنوز مشخص نیست و با توجه به تغییرات نرخ ارز و حقوق و دستمزد، احتمالا این خودرو ســال آینده با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان عرضه خواهد شود، لذا این سازمان با درخواســت ایـــران‌خودرو مبنی بر دریافت ودیعه ۶۰ میلیون تومانی موافقت کرد. ثبت نام پژو ۲۰۰۸ تنها به‌صورت پیش‌فطریقه طولانی‌مدت بوده و در بازه ۱ ســاله به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

دیگر موضوع جالب توجه در ثبت نام پژو ۲۰۰۸ شرکت ایکاپ، زمان تحویل خودرو اســت. این روند، بین ۳ تا ۱۴ ماه پس از ثبت نام متقاضیان خواهد بود؛ درحالی‌که طبق قانون حمایت از مصرف‌کنندگان، حداکثر زمان تحویل خودرو در پیش‌فطریقه قطعی ۹ ماه و در پیش‌فطریقه عادی ۱۲ ماه تعیین شده اســت.

بروزرسانی:

دقایقی پیش دردسرات وب‌سایت خرید اینترنتی ایـــران‌خودرو که ساعاتی پیش برای علاقه‌مندان به پیش‌خرید پژو ۲۰۰۸، دنا پلاس و تندر ۹۰ پلاس رخ داده بود، طبق بررسی توما برطرف شده اســت و کاربران اکنون قادر به پیش‌خرید یکی از موردانتظارترین خودروهای بازار ایـــران خواهند بود. لازم به ذکر اســت تنها کاربران با کد ملی زوج قادر به ثبت‌نام خودروهای مذکور خواهند بود.

5e383f5c 903b 4db7 89b4 13e5dfbf4092 وب‌ سایت ثبت نام پژو 2008، با دردسر مواجه شد؛ بروزرسانی: دردسر برطرف شد و امکان ثبت‌نام در دسترس اســت

d5818e01 033b 4cb5 bff3 19d099471f05 وب‌ سایت ثبت نام پژو 2008، با دردسر مواجه شد؛ بروزرسانی: دردسر برطرف شد و امکان ثبت‌نام در دسترس اســت

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته وب‌ سایت ثبت نام پژو ۲۰۰۸، با دردسر مواجه شد؛ بروزرسانی: دردسر برطرف شد و امکان ثبت‌نام در دسترس اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.