“جرد کوشنر” داماد یهودی دونالد ترامپ به عنوان مسئول گفتگوهای صلح میان اسرائیل و فلسطین عازم منطقه شد تا تلاش ها برای شروع گفتگوهای صلح در دوره ترامپ را کلید بزند.

به نقل توما به نقل از خبرگزاری رویترز، کوشنر و تعدادی از مشاوران ارشد با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس رئیس دولت فلسطین دیدار و گفتگو کردند.

نتانیاهو پس از دیدار با کوشنر گفت: این فرصتی اســت برای محقق ساختن اهداف مشترکمان در زمینه امنیت، شکوفایی و صلح اســت.

وی خطاب به جرد کوشنر گفت: جرد.. به شما خوشامد می‌گویم که با این روحیه حضور یافتید. از تلاش‌ها شما و رئیس جمهور آمریکا مطلع هستم و امیدوار به اقدامات مشترک برای تحقق آن اهداف مشترک هستم.
کوشنر نیز در پاسخ به نتانیاهو گفت: افتخار می‌کنم که اینجا هستم.

تنها بخش‌های فوق از دیدار کوشنر و نتانیاهو پخش شد و پس از دیدار کوشنر بر خلاف عادت سایر سیاســتمداران از حضور در میان خبرنگاران و پاسخ به سؤالات خودداری کرد.

کاخ سفید پس از این دیدار اعلام کرد: مسئولان آمریکایی و اسرائیلی در این گفتگو تاکید کردند که تحقق صلح نیاز به زمان نیاز دارد و بر ضرورت انجام هر گونه اقدامی برای اماده سازی فضا برای تحقق صلح تاکید کردند.

جرد کوشنر با محمود عباس رئیس دولت فلسطین نیز در شهر رام الله در کرانه باختری دیدار و گفتگو کرد.

محمود عباس رئیس دولت فلسطین (سمت راســت) و جرد کوشنر مشاور و داماد ترامپ

712261 145 وساطت داماد بی‌سابقه ترامپ برای حل بزرگ‌ترین نزاع جهان

نبیل ابوردینه سخنگوی دولت محمود عباس درباره این دارد گفت: همه مسائل اصلی این درگیری مورد بحث و گفتگو قرار گرفـــــت.

همچنین مسئولان آمریکایی این دیدار را آغاز گفتگوها و تلاشی برای باز گذاشتن راه گفتگو در آینده توصیف کردند.

جرد کوشنر همسر دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اســت. وی جوان یهودی الأصل ۳۶ ســاله اســت و با یهودیان آمریکا روابط قوی و مستحکمی دارد.

وی پیش از این در زمینه ساخت و ساز فعالیت می‌کرد و هیچ سابقه کاری در زمینه دیپلماسی و مسایل بین‌المللی و به طور مشخص در زمینه گفتگوهای مربوط به صلح در فلسطین ندارد.
نتانیاهو دوست صمیمی پدر جرد کوشنر اســت.

مسئله اشغال فلسطین بزرگ‌ترین نزاع در جهان معاصر اســت و کوشنر بدون هیچ سابقه مسئول پایان داده به آن شده اســت. این مسئله باعث شده اســت که برخی تحلیل‌گران تلاش‌های وی را بیهوده توصیف کنند.

دونالد ترامپ اعلام کرد که توافق صلحی که میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها محقق خواهد شد “توافق نهایی” خواهد بود. وی پیشتر با عباس و نتانیاهو به صورت جداگانه در کاخ سفید دیدار و گفتگو کرده بود.

دولت سابق آمریکا به دنبال تحقق راه حل تاسیس دو کشور بود اما ترامپ پس از رسیدن به ریاســت اعلام کرد که تا حالا از میان راه حل تاسیس دو کشور یا تاسیس یک کشور یگانه و یا آنچه دو طرف ترجیح خواهند دارد راهی برای پایان نزاع فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تعیین نکرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته وساطت داماد بی‌سابقه ترامپ برای حل بزرگ‌ترین نزاع جهان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.