گوگل اعلام کرد که پشتیبانی از اندروید مارکت در انتهای ماه جاری میلادی به پایان می‌رسد. این اپلیکیشن، نسخه‌ی قدیمی پلی اســتور اســت و در اندروید ۲.۱ و قدیمی‌تر اســتفاده می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

اپلیکیشن اندروید مارکت که نسخه‌ی قدیمی پلی اســتور محسوب می‌شود، در دستگاه‌هایی که از اندروید ۲.۱ و قدیمی‌تر اســتفاده می‌کند، وجود دارد. گوگل قصد دارد از آخر ماه جاری میلادی، تمرکز خود را بر توسعه‌ی پلی اســتور بگذارد و دیگر اندروید مارکت را پشتیبانی نکند. این اتفاق در روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر) انجام می‌شود. طبق اعلام شرکت گوگل، کاربران اندروید مارکت به دلیل دردسرات فنی و محدودیت‌های موجود، هیچ اعلان یا پیغامی مبنی بر این موضوع دریافت نخواهند کرد.

050a4c80 91ef 4f74 b335 b16acc307ff8 گوگل دیگر اندروید مارکت را پشتیبانی نخواهد کرد

لازم به ذکر اســت که گوگل از مدتی پیش، پشتیبانی از نسخه‌های ۲.۳ و ۳.۰ سیستم‌عامل اندروید را به پایان رسانده اســت؛ ولی کاربرانی که از این نسخه‌ها اســتفاده می‌کنند، می‌توانند همچنان برنامه و بازی‌های جدید را از طریق پلی اســتور دانلود کنند. با توجه به اینکه بیش از ۷ ســال از عمر اندروید ۲.۱ می‌گذرد و کمتر از ۰.۱ نسبت از تمام کاربران اندروید از این نسخه اســتفاده می‌کنند؛ به نظر نمی‌آید که اتمام پشتیبانی از اندروید مارکت خبر ناراحت‌کننده‌ای محسوب شود. طبیعتا کسانی که از اندروید ۱.۵ یا ۱.۶ هم اســتفاده می‌کنند، شامل این موضوع خواهند شد.

نظر شما در رابطه با این تصمیم گوگل چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته گوگل دیگر اندروید مارکت را پشتیبانی نخواهد کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.